Dzisiaj, 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tak naprawdę taki dzień powinniśmy obchodzić codziennie, każdego dnia dbać i szanować naszą ziemię.

Skąd taki dzień?

Dzień Ziemi wprowadzono po katastrofie ekologicznej w 1969 roku, która miałam miejsce w Stanach Zjednoczonych. Wówczas doszło do uszkodzenia platformy wiertniczej i tysiące litrów ropy wylały się do oceanu. Skutki odczuwano przez długie lata. Zginęło wtedy wiele zwierząt i został uszkodzony ekosystem.

Dzięki Organizacji Narodów Zjednoczonych oficjalnie taki dzień pojawił się w kalendarzu dopiero w 2009 roku. Rok później, w 2010 roku rozpoczęto obchody Dnia Ziemi właśnie 22 kwietnia.

W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy już od ponad 30 lat, pierwszy raz w 1990 roku.

Jak obchodzić Dzień Ziemi?

Tak jak uważasz, tak jak chcesz. Ważne, żeby dbać o naszą Matkę Ziemię każdego dnia, nie tylko od święta. To na niej wszystko rośnie i żyją ludzie. Dbajmy o nią, szanujmy i dzielmy się tym z innymi.

Dla rolników ziemia to coś szczególnego, nieodłączny element codzienności. Współpracują z nią i wysiewają rośliny, z których powstaje przede wszystkim ŻYWNOŚĆ.

Jeśli my, ludzie o nią nie zadbamy, to nikt za nas tego nie zrobi. To w naszych rękach jest nasza planeta i przyszłość ludzkości.

Każdego dnia korzystajmy z darów Matki Ziemi, przebywajmy z nią, zachwycajmy się pięknem oraz urokiem i funkcjonujmy w zgodzie z nią!

Skomentuj. Jesteśmy ciekawi Twojej opinii!