O nas

Agrokultura to portal poświęcony propagowaniu dobrych praktyk rolniczych we współczesnych systemach gospodarki rolnej, edukacji uczniów szkół średnich i studentów oraz stylowi życia młodych rolników.

Nasz serwis przeznaczony jest w szczególności dla młodzieży uczęszczającej do rolniczych szkół średnich, a także studentów studiów wyższych o profilu rolniczym i przyrodniczym. Na portalu zamieszczane są informacje na temat historii rolnictwa, ale również nowych technologii i trendów w rolnictwie. Pod koniec 2021 roku planowane jest rozpoczęcie konkursu „Ucz się na Maksa”. Treści publikowane na portalu będą wykorzystywane w konkursie. Agrokultura to także artykuły popularno-naukowe oraz wywiady z ciekawymi osobami.

Nasza działalność oparta jest na dwóch podstawowych filarach: stronie internetowej oraz serwisach społecznościowych. Treści zawarte na naszej stronie mają być pomocne w szkole, ale również w życiu młodego rolnika, a w mediach społecznościowych (Facebook; Instagram) pozwalamy sobie na nieco większa swobodę.

Agrokultura to współczesne źródło wiedzy ukierunkowane na postęp, innowacyjność i efektywność gospodarowania, a to powinno oddziaływać na cały sektor gospodarki żywnościowej oraz dobrobyt i bezpieczeństwo żywnościowe.

Zachęcamy do korzystania z portalu Agrokultura.