Pandemia koronawirusa to szereg ograniczeń, które znacząco wpłynęły na światową gospodarkę. Nie odbyła się żadna masowa impreza, w tym również targi rolnicze, które pozwalały spotykać się przedstawicielom branży rolniczej z rolnikami. Wszystko przeniosło się do świata wirtualnego. Jesteśmy świadkami transferu konferencji i spotkań do Internetu. Nie należy jednak zapominać, że rolniczy świat się nie zatrzymał, rolnik dalej produkuje i zapewnia pożywienie całej ludzkości. Aby szerzyć wiedzę o tym, w jaki sposób pozyskiwana jest żywność, zrodziła się fajna inicjatywa. Będzie ona polegać na spotkaniach i przygotowaniu treści, które wytłumaczą społeczeństwu tę tak bardzo ważna kwestię.

Projekt nazywa się CoFarming Tour i organizuje je stowarzyszenie start-upów rolniczych   CoFarming we Francji. W ramach tego projektu popularny francuski youtuber prowadzący  kanał o rolnictwie – Thierry Bailliet (Thierry, agriculteur d’aujourd’hui) spędzi pięć tygodni 2021 roku  przemierzając francuskie drogi na ciągniku Valtra G135. Będzie odwiedzał gospodarstwa rolne, szkoły, podmioty sektora rolnego, instytucje publiczne, dilerów maszyn rolniczych i inne miejsca, by spotkać się z profesjonalistami i z nimi porozmawiać.

Jaki jest główny cel wyprawy? Przede wszystkim promocja innowacji rolniczych, pozytywnych inicjatyw i różnorodności francuskiego rolnictwa, a także przedstawienie opinii publicznej różnych rozwiązań techniki rolniczej. Cały projekt składa się z pięciu etapów, a pierwszy z nich rozpoczął się w Paryżu. Kolejnym przystankiem Thierri’ego jest Bretania.

Skomentuj. Jesteśmy ciekawi Twojej opinii!