Lubisz historie? A może przygody? Chętnie odkrywasz ciekawostki i lubisz zarządzać? Potrafisz planować i przebywać wśród natury? To wszystko możesz mieć bawiąc się… telefonem! Fundacja Zakłady Kórnickie we współpracy z PAN Biblioteką Kórnicką oraz Arboretum Kórnickim – Instytutem Dendrologii PAN wydała grę na smartfony ,,Zamek w Kórniku’’, która pozwoli zdobyć wiedzę, wybudować własny pałac i przy tym świetnie się bawić.

Każdy użytkownik wraz z porcją dobrej zabawy otrzyma garść informacji o historii Kórnika i jego właścicieli. Gra jest bardzo prosta i intuicyjna. Polega na zarządzaniu dobrami kórnickimi, gromadzeniu zbiorów i rozbudowie zamku – docenią ją nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice.

,,Zamek w Kórniku” to także dobra rozrywka w trakcie powrotu wycieczek szkolnych do domu, pretekst do podzielenia się z rówieśnikami z całego kraju wiedzą o Zamku i Arboretum oraz zachęta do odwiedzenia Kórnika i okolic. Jej twórcy pragną także, by zamiast sentymentu do filcowych kapci, młodzi ludzie zabierali ze sobą coś bliższego doświadczeniom ich pokolenia.

Bawiąc się w rozbudowę majątku Działyńskich, dowiedzą się o istnieniu, tak rozpoznawalnych dla dawnych Kórniczan miejsc, jak Prowent, kuźnia na Piaskach, wiatrak czy Kasa Oszczędności, przekształcona z czasem w Bank Spółdzielczy w Kórniku.

Ciekawym akcentem w realizacji zadań w grze jest przejęcie zaniedbanych dóbr kórnickich przez Ksawerego Działyńskiego i zainicjowane wówczas prace przy odnowie Zamku. Jak pójdziemy dalej, to zauważymy, że kolejne etapy nawiązują do znanych powszechnie faktów związanych z utworzeniem Biblioteki Kórnickiej, przebudową Arboretum czy pomocą materialną dla powstania listopadowego.

Grę ,,Zamek w Kórniku” możesz pobrać z:

Skomentuj. Jesteśmy ciekawi Twojej opinii!