Najlepszy piłkarz UEFA, a zarazem kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej rozpoczyna swoją działalność w branży agro. Robert Lewandowski jest jednym z udziałowców w nowej, biotechnologicznej spółce Bio-Lider. Czy taki duet spowoduje, że zainteresowanie polskim rolnictwem zdecydowanie wzrośnie?

 

Solidny fundament

Bio-Lider to nowa spółka z branży biotechnologicznej oferująca pełną gamę biopreparatów dla rolnictwa. Jak powstała? Przez nawiązanie współpracy z firmą Bio-Gen, która na rynku jest czołowym producentem biopreparatów już od ponad 30 lat (preparaty dla rolnictwa, sadownictwa, hodowli zwierząt, a nawet rekultywacji zbiorników wodnych). Obecnie w ofercie znajduje się 30 preparatów biologicznych, które są gruntownie przebadane i bezpieczne dla środowiska. Cały czas trwają prace badawcze, dlatego portfolio będzie się rozrastać.

Prezes zarządu Bio-Lider, Patryk Szwonder przedstawia ofertę biopreparatów jako odpowiedź na zmiany, jakie niosą ze sobą założenia Europejskiego Zielonego Ładu. Wyznaczają one m.in. zwiększenie obszaru produkcji ekologicznej (o 25%) oraz konieczność zmniejszenia stosowania nawozów mineralnych (o 20%). Dlatego preparaty proponowane przez firmę stanowią świetną alternatywę przy jednoczesnym zachowaniu wydajności i efektywności gospodarowania.

Marka Bio-Gen dysponuje bogatym zapleczem laboratoryjnym oraz zespołem specjalistów, którzy cały czas pracują nad produktami. Aktualnie pod szyldem marki Bio-Lider prowadzona jest dystrybucja produktów do tej pory dostępnych w Bio-Gen.

Piłkarz zainwestował w rolnictwo

1/3 udziałów w spółce Bio-Lider należy do Roberta Lewandowskiego, kapitana polskiej reprezentacji piłki nożnej oraz czołowego piłkarza niemieckiego Bayern Monachium. Jak sam Lewandowski podkreślił, z radością przyjął propozycję dołączenia do spółki, gdyż stara się wspierać innowacyjne rozwiązania technologiczne i biznesowe. Ponadto Bio-Lider wspierany jest wiedzą i doświadczeniem przez grono ekspertów i wykwalifikowaną kadrę Bio-Gen, która udostępnia swoje technologie, know-how oraz nowoczesne laboratoria.

Staram się dywersyfikować swój portfel inwestycyjny i wspierać te branże, które mają realny wpływ na nasze życie. Dlatego też zainteresował mnie temat biotechnologii i biopreparatów. Tkwi w nich ogromny potencjał, bo kwestia ochrony środowiska jest ważna dla nas wszystkich – mówił kapitan polskiej reprezentacji podczas jednej z konferencji.

Aktualnie głównym dystrybutorem marki Bio-Lider jest firma PROCAM. W niedalekiej przyszłości produkty dostępne będą również na rynkach zagranicznych.

 

 

Skomentuj. Jesteśmy ciekawi Twojej opinii!